Translate

Pracownia Nietoperza

Zgodnie z Waszymi sugestiami, już niedługo będę tu wrzucał informacje na temat samodzielnego wykonywania pancerzy Nietoperza, oraz sprawozdania z postępu prac nad kolejnymi projektami.

W tej chwili kończę pracę nad projektem "Cień" (więcej informacji w Zbrojowni). Zdradzę Wam, że na desce kreślarskiej powoli materializują się zarysy nowego projektu, który będzie się skupiał na stworzeniu pancerza wielomateriałowego, posiadającego funkcje realnej ochronne w walce w bliskim zwarciu oraz... i tak zdradziłem zbyt wiele.

W dziale tym omówione zostaną następujące zagadnienia:


1. Pepakura - co to jest i jak to ugryźć.
Pepakura to nic innego jak gotowe szablony do wydrukowania. Gdy już mam gotowy wydruk podklejamy kartkę taśmą malarską papierową. 







 Dzięki temu nasz szablon będzie sztywniejszy. Następnie dokładnie wycinamy go za pomocą nożyczek. Tak uzyskany szablon możemy wykorzystać, aby odrysować od niego kształt na  piance EVA lub kartonie.




Istnieją strony z gotowymi szablonami, wystarczy po zalogowaniu się, ściągnąć je i wydrukować. Ja korzystam z tej stronki: Kliknij tutaj aby wyszukiwać projekty, natomiast do otwierania plików używam programu Pepakura viewer 3, który można bezpłatnie pobrać na oficjalnej stronie producenta.

Niektóre projekty są odpłatne, ale część można pobrać za free.

Zauważcie, że szablony mogą być przygotowane do odrysowywania na piance lub papierze. Z doświadczenia wiem, że jeśli plik jest przygotowany pod piankę, można skorzystać z niego do tworzenia cosplayu z tektury, chociaż wymaga to nieco więcej cierpliwości. Szablony zrobione pod papier, dla pianki lub tektury będą zbyt szczegółowe.
Generalnie polecam szablony o małej ilości elementów, żeby potem nie bawić się niepotrzebnie w mechanikę precyzyjną. Poza tym, każde łączenie  stwarza ryzyko popełnienia błędu i zniszczenia pracy. W praktyce tylko dość luźno wykorzystuję gotowe szablony, traktując je raczej jako bazę wyjściową do moich koncepcji.
Niestety nie opanowałem sztuki skalowania obrazów. Mam akurat średnią budowę ciała i nie jest to dla mnie problem, podejrzewam jednak, że standardowe pepakury, dla kogoś wysokiego lub bardziej przy kości mogłyby się nie sprawdzić.

2. Narzędzia.

3. Materiały.

4. Techniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz